Wywrotka na pilota – to dziecinnie proste

W lutym jedna z pomorskich firm nabyła wywrotkę z zabudową KH-KIPPER wyposażoną w podwójne sterowanie.  Pierwsze – standardowe pneumatyczne ze sterownikiem przy fotelu kierowcy oraz drugie – radiowe sterowane spoza kabiny samochodu. Sterowanie radiowe z pomocą zdalnego pilota to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie zwiększające pole widzenia i umożliwiające operatorowi przebywanie w najbardziej odpowiednim miejscu na placu budowy. Intuicyjną obsługę umożliwia przejrzysta grafika pilota.

Samo sterownie radiowe pochodzi od znanego producenta Tele Radio, będącego częścią szwedzkiej firmy posiadającej kilkudziesięcioletnie doświadczenie w komunikacji bezprzewodowej. Gwarantuje to stosunkowo łatwą dostępność części zamiennych, np. w wyniku uszkodzenia lub zgubienia pilota.

Układ posiada przycisk bezpieczeństwa umiejscowiony w skrzynce elektrycznej w ramie podwozia. Dodatkowo podobną funkcję pełni czerwony przycisk na pilocie sterowania radiowego. Wyłączenie pilota rozłącza przekaźnik bezpieczeństwa w sterowaniu radiowym (brak zasilania na elektrozawory). Po 3 minutach następuje automatyczne wyłączenie pilota.

Pilot zasilany jest dwoma popularnymi bateriami AAA, a kompaktowe rozmiary pozwalają na schowanie go nawet do kieszeni.

Istnieje także możliwość dokupienia i zaprogramowania go zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Pilot może mieć dowolną liczbę przycisków sterujących również innymi funkcjami zabudowy, np. burtą hydrauliczną, dachem hydraulicznym lub elektrycznym, podnoszeniem i opuszczaniem zderzaka hydraulicznego lub pneumatycznego, przełączaniem na funkcję żuraw/wywrotka. Istnieje także możliwość umieszczenia dowolnego logotypu na folii pilota. Takie rozwiązania KH-KIPPER stosuje od wielu lat w wywrotkach wysyłanych do klientów w Zachodniej i Północnej Europie.