KH-KIPPER – nowy wystawca na STEINEXPO

Przed nami jeszcze całe lato, ale już w najlepsze trwa organizacja Międzynarodowych Pokazowych Targów Przemysłu Materiałów Budowlanych STEINEXPO, które odbędą się w dniach 30.08-02.09.2017. Ta jedyna w swoim rodzaju impreza organizowana jest na terenie największej w Europie kopalni bazaltu w miejscowości Homberg w Niemczech. To co wyróżnia STEINEXPO od innych imprez to dynamiczne pokazy maszyn i urządzeń odbywające się w warunkach zbliżonych do naturalnych. W tym roku na liście wystawców po raz pierwszy znajdzie się firma KH-KIPPER.

Polski producent zabudów na samochody ciężarowe zaprezentuje w strefie pokazów statycznych najnowszy model zabudowy kopalnianej W1MV na 5-osiowym podwoziu VOLVO. Nowy produkt miał niedawno swoją premierę na majowych Targach Autostrada-Polska, Rotra w Kielcach i w czerwcu na Targach Mining Word w Moskwie. Teraz nadszedł czas na pokazanie go po raz pierwszy w Niemczech.

Zabudowę W1MV zaprojektowano do transportu w kopalniach. Przy ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych, pod wpływem materiałów o dużej frakcji, narażona jest na ciągłe zużycie. Wykorzystywana do transportu urobku z miejsca wydobycia do kruszarki, po odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej może z powodzeniem zastąpić wozidło. Niektóre kopalnie mieszczą się na mocno ograniczonej powierzchni, gdzie drogi technologiczne są wąskie, a pojazdy trzeba dobierać pod kątem zwrotności. Uniwersalna wywrotka na podwoziu ciężarowym doskonale sprawdza się nie tylko w obrębie kopalń, ale również na drogach publicznych przemieszczając się pomiędzy kopalniami.

Głównym motywem powstania nowego modelu zabudowy są rosnące koszty transportu. Większa ładowność uzyskano dzięki zmniejszeniu wagi skrzyni. Wyeliminowanie niepotrzebnych elementów konstrukcji zwiększyło także jej sprężystość, wydłużyło okres trwałości i zmniejszyło ilość uszkodzeń konstrukcji spowodowanych załadunkiem dużych odłamków skalnych. Obniżenie środka ciężkości całego pojazdu nie pozostaje bez wpływu na większą stabilność przy wyładunku materiału ze skrzyni.

Zabudowa została zgłoszona do ochrony patentowej oraz wzorów użytkowych. Więcej o nowej zabudowie kopalnianej W1MV>>

Zapraszamy na stoisko KH-KIPPER numer C49a w strefie prezentacji statycznych.

Więcej o wydarzeniu: https://www.steinexpo.eu/1-0-Home.html.

Galeria