Jedna z najlepszych firm w Polsce według “Forbesa”

Firma KH-KIPPER z Kajetanowa znalazła się w gronie „Diamentów Forbesa 2018”. Prestiżowy tytuł jest potwierdzeniem pozycji przedsiębiorstwa wśród najlepszych firm na polskim rynku. Chociaż liczba Diamentów Forbesa w woj. świętokrzyskim spadła w 2018 roku o ponad połowę, to kielecki producent zabudów ciężarowych zajął 3. miejsce w regionie w kategorii przychodów od 50 do 250 mln złotych.
 
Diamenty Forbesa to coroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość. Firmy w rankingu podzielone zostały na 16 województw, a w ramach każdego z nich, kolejno na trzy kategorie według poziomu przychodów: 5-50 mln zł, 50-250 mln zł oraz powyżej 250 mln zł. Wśród kluczowych kryteriów, znalazły się między innymi wyniki finansowe za lata 2014-2016, wartość majątku, historia płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych.
 
KH-KIPPER jest liderem w Polsce w produkcji zabudów wywrotek na podwozia samochodów ciężarowych powyżej 12 t DMC. Z dwóch zakładów produkcyjnych w Kajetanowie i Skarżysko-Kamiennej, w których pracuje 500 osób, co tydzień wyjeżdża około 30 zabudów, przyczep, naczep, a roczne moce produkcyjne oscylują w granicach 1500 sztuk. Około 90% produkcji jest eksportowane.
 
Skala działalności KH-KIPPER w ostatnich latach uległa podwojeniu, a firma co roku odnotowuje dwucyfrowe wzrosty procentowe. Średnie roczne obroty wynoszą ok. 130 mln złotych. Jubileuszowy 2018 rok, w których firma obchodzi 20-lecie swojego istnienia, jest rekordowym – najlepszym w całej historii pod względem wartości sprzedaży, jak i ilości wyprodukowanych jednostek.
 
Więcej o firmie KH-KIPPER i jej historii na stronie:
http://www.kh-kipper.pl/pl/firma/aktualnosci/2016/wpis/665