Jeszcze tej zimy pomogą w utrzymaniu estońskich dróg

Verston  to najwieksza firma zajmująca się utrzymaniem dróg w Estonii. Obecnie dba o 39%, czyli 6514 km tamtejszych dróg krajowych. Od 1 października 2023 ruszył 5-letni kontrakt, na mocy którego do jej zadań będzie należało utrzymanie dróg krajowych w regionach Pärnumaa, Tartumaa i Lääne-Virumaa. W celu zagwarantowania bezpiecznego poruszania się pojazdów, przedsiębiorstwo zainwestowało w tym roku w nowy sprzęt o wartości 8,3 mln Euro. Szybkie i wydajne wykonanie prac porządkowych umożliwią samochody ciężarowe Scania 6×2, które firma KH-KIPPER wyposażyła w zabudowy W1GH.

Trzy skrzynie w całości wykonano ze stali Hardox 450. Zaledwie 6-milimetrowej grubości blacha zastosowana na podłodze i 5-militymetrowa na burtach zapewniają ekstremalną odporność na ścieranie i pozwolą wydłużyć czas eksploatacji sprzętu.

Dzięki sterowanej z kabiny hydraulicznej burcie tylnej, kierowca ma większą kontrolę nad wysypywanym ładunkiem. Burta posiada dodatkowo ogranicznik otwarcia w formie łańcucha. Jej długie ramiona umożliwiają załadunek posypywarki na skrzynię, a uchwyty w  podłodze bezpieczne mocowanie w czasie transportu.

Wejście na skrzynię i dostęp do plandeki umożliwia składana drabinka znajdująca się na przodzie pod skrzynią. Wyprowadzona na zewnątrz ręcznie rozwijana plandeka nie wchodzi w światło skrzyni. Siatka na przedniej burcie jest demontowana przed rozwinięciem plandeki.

Z przodu skrzyni, w jej górnym prawym rogu, przygotowane zostało miejsce pod montaż kamery. Latem pokazuje kierowcy wnętrze skrzyni, a zimą jej położenie może być dostosowane tak, aby było widać pracę pługu śnieżnego.

Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży KH-KIPPER dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie. Sprzedażą i kontaktem z lokalnymi klientami w Estonii od 2016 zajmuje się firma ELER Hydraulic. Po odebraniu wyprodukowanych w Polsce skrzyń firma zrealizowała ich profesjonalny montaż na podwoziach.