KH-KIPPER na niemieckich targach Steinexpo

steinexpo
Zapraszamy na STEINEXPO – Międzynarodowe Pokazowe Targi Przemysłu Materiałów Budowlanych. Odbędą się w dniach 23-26 sierpnia na terenie największej w Europie kopalni bazaltu w miejscowości Homberg w Niemczech. To co wyróżnia STEINEXPO od innych imprez to dynamiczne pokazy maszyn i urządzeń odbywające się w warunkach zbliżonych do naturalnych. W tym roku na liście wystawców po raz kolejny znajdzie się KH-KIPPER. Pokażemy zabudowę kopalnianą W1MV na podwoziu Scania 8×4.

Zabudowę W1MV zaprojektowano do pracy w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych w kopalniach. Wykorzystywana do transportu urobku z miejsca wydobycia do kruszarki, po odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej może z powodzeniem zastąpić tradycyjne wozidło.

W czasie transportu materiału o dużej frakcji jest narażona na nieustanne zużycie. Do produkcji zabudowy W1MV wykorzystano blachę trudnościeralną nowej generacji – Hardox 500 Tuf. Nowoczesna stal na podłodze i burtach zapewnia maksymalną odporność skrzyni na ścieranie i wydłuża okres eksploatacji sprzętu podczas pracy w kopalni. Trudnościeralna blacha Hardox 500 Tuf to najnowszy produkt w rodzinie Hardox  oferujący wytrzymałość, ekstremalną twardość i gwarantowaną udarność w jednej i tej samej blasze trudnościeralnej. Hardox 500 Tuf łączy w sobie najlepsze własności Hardox 450 i Hardox 500. Efektem jest blacha trudnościeralna, która nie ma konkurencji na rynku.

Duży dach zamontowano w taki sposób, aby gwarantował zabezpieczenie profilu górnego ściany przedniej przed elementami spadającymi z góry w czasie załadunku.

Podłoga wznosząca się w tylnej części skrzyni zapobiega wypadaniu ładunku podczas jazdy po pochyłym terenie. Urobek dodatkowo zabezpiecza tylna burta otwierana za pomocą lin.

Bezpieczne manewrowanie i jazdę dużym pojazdem zapewnia zamontowana z tyłu kamera cofania. System monitoringu wizyjnego pomaga kierowcy zobaczyć martwe strefy przy cofaniu, przesyłając na monitor w kabinie sygnał na żywo pokazujący wszystko w polu widzenia kamer, włącznie z ludźmi i przeszkodami.

Wywrotka wyposażona została w wytrzymały siłownik hydrauliczny HYVA FC zapewniający krótki czas wyładunku niezwykle istotny przy wielokrotnych cyklach wyładunku.

Bazujący na pracy w chmurze system monitorujący HYVA SMART podnosi efektywność i bezpieczeństwo zapewniając kierowcy aktualizowane w czasie rzeczywistym dane m. in. takie jak dane dotyczące ciężarówki i rozładunków, ładowność, ostrzeżenia o niebezpiecznym położeniu przy rozładunku, ostrzeżenia dotyczące konserwacji oraz statystyki z liczbą cykli załadunku i wywrotu.

Zapraszamy na stoisko KH-KIPPER numer C27.