Kolejny rekord produkcyjny

KH-KIPPER to działająca od 20 lat firma spod Kielc, która eksportuje swoje zabudowy niemal na wszystkie kontynenty. Od 10 lat odnotowuje niesłabnący wzrost produkcji i obrotów, dlatego w czerwcu padł kolejny rekord produkcyjny. Miesiąc wcześniej w porównaniu z ubiegłym rokiem firma ma za sobą wyprodukowanie 1000. sztuki i wszystko wskazuje na to, że zamknie ten rok również z rekordową liczbą zabudów, przyczep i naczep.
 
Cała produkcja odbywa się w Polsce. Z zakładów KH-KIPPER w Kajetanowie i Skarżysku-Kamiennej co tydzień wyjeżdża około 45 zabudów, a roczna produkcja wynosi ponad 2000 sztuk zabudów, przyczep i naczep. Aby sprostać zamówieniom, jesienią ubiegłego roku ruszyła budowa nowej hali montażu końcowego oraz budynku biurowego.  W hali trwają już końcowe prace i w najbliższym czasie będzie ona oddana do użytkowania.
 
Zabudowy KH-KIPPER pracują w kopalniach i na placach budowy niemal na całym świecie – w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii, ale dynamika eksportu KH-KIPPER w ostatnich latach była zdecydowanie największa głównie w Europie Zachodniej i Północnej. Nie mniej istotnymi kierunkiem dostaw jest nadal Europa Wschodnia, Południowa oraz dostawy poza granice „starego kontynentu”. 1000. sztuka na VOLVO 10×4 będzie transportować urobek z miejsca wydobycia do kruszarki w jednej z kopalń złota w Afryce.
 
Wywrotki kopalniane pracują w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych i po odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej z powodzeniem zastępują tradycyjne wozidła kopalniane. Ładowność pojazdu 10×4 wynosi 50 ton, a objętość skrzyni 30 m3.  Ze względu na ekstremalne warunki eksploatacyjne, główną konstrukcję zabudowy wykonano z odpornej na uszkodzenia wysokowytrzymałej stali HARDOX (podłoga 12 mm i burty 8 mm), a daszek nad kabiną i profile górne z mocnej stali STRENX. 2 siłowniki hydrauliczne HYVA dwustronnego działania zwiększają stabilność i bezpieczeństwo w trakcie wyładunku i skracają jego czas.