Rekordowy rok w KH-KIPPER

W tym roku firma KH-KIPPER wyprodukowała najwięcej w swojej historii jednostek zabudów, przyczep i naczep. Większość z ponad 2000 wyprodukowanych sztuk trafiła na zagraniczne rynki, a w ostatnich 4 latach producent podwoił skalę swojej działalności.

KH-KIPPER obecnie jest największym w Polsce producentem zabudów ciężarowych powyżej 12 t DMC. Rekordowe wyniki sprzedażowe są naturalnym efektem długoletnich bardzo dobrych relacji z klientami, partnerami oraz importerami i producentami podwozi w kraju i za granicą. Firma dostarcza zróżnicowane produkty do różnych branż i na wiele rynków. W związku z rozwojem firmy w 2018 roku zapadła decyzja o budowie w siedzibie firmy w Kajetanowie nowej hali montażu końcowego i budynku biurowego. Dodatkowa infrastruktura produkcyjna jest odpowiedzią na niesłabnący od 2010 roku popyt na zabudowy KH-KIPPER i ma usprawnić dostawy zróżnicowanych produktów. W 2019 roku kontynuowano prace przy budowie obu obiektów i odpowiednio wyposażono nowopowstałą halę montażową.

W 2019 roku najpopularniejszym produktem była zabudowa tylnozsypowa half-pipe (W1U) do przewozu materiałów sypkich i asfaltu. Doganiały ją kwadratowe tylnozsypowe zabudowy (W1C), których popularność nie słabnie w krajach Europy Wschodniej. Większość zabudów została zamontowana na podwoziach trzy- i czteroosiowych. Wprowadzona na rynek w 2018 roku udoskonalona kwadratowa zabudowa W1CE z podgrzewaniem skrzyni została dobrze przyjęta i w tym roku można było odnotować wzrost liczby jej zamówień – szczególnie z Rosji. Dzięki współpracy z lokalnymi przedstawicielstwami handlowymi we Francji i Niemczech, mocno wzrosła też sprzedaż zabudów trójstronnych.

Aby zapewnić klientom dostęp do profesjonalnej obsługi posprzedażowej KH-KIPPER nawiązała współpracę z nowymi punktami serwisowymi w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Słowacji i Rosji. Dzięki współpracy generalnego przedstawicielstwa z lokalnymi dealerami podwozi, klienci we wszystkich regionach Rosji mogą liczyć na pełen zakres usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz oryginalnych części zamiennych.

W kwietniu KH-KIPPER wziął udział w największych na świecie budowlanych targach, tj. monachijskich Targach Bauma. Ogromne wrażenie robiła w tym roku opublikowana rzez organizatora liczba zwiedzających. 620 000 osób z ponad 200 krajów mogło obejrzeć łącznie 8 zabudów KH-KIPPER na stoisku samego producenta oraz partnerów handlowych takich jak MAN Truck & Bus, Scania Deutschland, Volvo, Palfinger i BAS Mining Truck. Na rodzimych Targach Autostrada-Polska, Rotra, które w maju obchodziły swoje 25-lecie, pokazano aż 11 produktów KH-KIPPER dla branży budowlanej, kopalnianej, a nawet komunalnej, a unowocześniona w 2018 roku kwadratowa zabudowa tylnozysypowa W1CE do budownictwa i lekkiego transportu kopalnianego otrzymała targowy medal. Imprez, gdzie można było obejrzeć całą gamę produkcji było oczywiście znacznie więcej. Dzięki współpracy z lokalnymi dystrybutorami i klientami zabudowy pokazano jeszcze m.in. na moskiewskich Targach Mining World Russia, Bauma CTT i Comtrans, na Targach Nord Bau i Nufam w Niemczech, na francuskich Targach Solutrans, a także Mining World Ukraine i Heavy Duty na Ukrainie.

Wyprodukowana w tym roku zabudowa o numerze 2000 to produkt dedykowany branży kopalnianej. Maksymalnie uproszczona konstrukcja jak do tej pory nieźle sobie radzi w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych przy transporcie urobku. Większa sprężystość skrzyni przyczynia się do ograniczenia lub eliminacji uszkodzeń konstrukcji spowodowanych załadunkiem dużych odłamków skalnych. Skrzynia na podwoziu Scania 8×4 jest częścią dużej serii zamówień z Rosji, gdzie wydobycie surowców stanowi kluczową gałąź gospodarki.

W przyszłym roku KH-KIPPER nie zwalnia tempa i chce utrzymać produkcję na poziomie z ostatnich lat. Przewagę nad konkurencją producent chce budować dzięki kompleksowemu podejściu do obsługi klienta: oferując produkt zaprojektowany do indywidualnych potrzeb, zapewniając profejsonalne doradztwo w doborze produktu, a w razie potrzeby odpowiedni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na dużą elastyczność pozwala własne biuro konstrukcyjne – zabudowy są projektowane i wykonywane na konkretne podwozie uwzględniając nie tylko jego wymiary, ale i warunki pracy, specyfikę rynku, użyte materiały i komponenty oraz specyfikację wyposażenia.

W 2020 roku firma chce kontynuować także prace przy rozbudowie i modernizacji infrastruktury zakładowej, m.in. sfinalizować wyposażenie nowego biura oraz rozbudować lakiernię.

Już dziś KH-KIPPER planuje udział w przyszłorocznych Targach Autostrada, IAA czy Steinexpo oraz kilka nowości produktowych. Na rynku pojawi się m.in. nowa zabudowa half-pipe W1U ze specjalną izolacją termiczną do transportu asfaltu oraz zabudowy trójstronne o poprawionej funkcjonalności. Ukłonem w stronę klientów będzie powrót do urządzeń hakowych oraz zabudów komunalnych, z których te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością.

Galeria