Lider polskiego rynku budowlanego ceni zabudowy KH-KIPPER

Podkielecką fabrykę nadwozi opuszcza w tym miesiącu 6 wywrotek z zabudowami KH-KIPPER zamówionymi przez Budimex SA. Jako przedsiębiorstwo infrastrukturalno–usługowe, Budimex obecnie koncentruje się na rynku polskim. Do sprawnej realizacji dużych przedsięwzięć budowlanych mają mu posłużyć właśnie tylnozsypowe zabudowy na podwoziach MAN TGS 41.470 8×8.

Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Należy do jednej z największych firm działających w sektorze infrastruktury na świecie. Oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. To nie pierwsze tego typu zlecenie powierzone KH-KIPPER. W przeszłości do floty Budimeksu trafiło już kilkadziesiąt zabudów, przy czym w tym roku zamówiono ich łącznie 10 sztuk. Wywrotki z zabudowami KH-KIPPER pracowały m. in. przy budowie zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu. To największa inwestycja hydrotechniczna w Polsce zapewniająca bezpieczeństwo milionom ludzi i setkom miejscowości z Wrocławiem włącznie.

Zabudowy tylnozsypowe W1U przeważnie transportują materiały sypkie i masę bitumiczną. Unikalny kształt skrzyni W1U przypomina odwróconą literę Ω (omega). Wraz z pochyloną burtą przednią sprawiają, że lepki materiał nie przykleja się do jej wnętrza i łatwiej się zsypuje. – Budownictwo wymaga sprawnej i nieprzerwanej dostawy piasku, żwiru czy asfaltu. Od wielu lat współpracujemy z firmą KH-KIPPER. Nasz sprzęt pracuje w ciężkich warunkach eksploatacyjnych i zabudowy muszą być dostosowane do ekstremalnego trybu pracy. Muszą mieć niską wagę i jak największą ładowność, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości, co pozwala optymalizować koszty transportu mające niebagatelne znaczenie przy realizacji dużych projektów budowlanych. Kilkadziesiąt wywrotek ze skrzyniami KH-KIPPER już użytkujemy, dlatego mieliśmy okazję docenić ich nowoczesną konstrukcję, niejednokrotnie korzystać ze wsparcia technicznego, a także sprawnego i profesjonalnego serwisu – mówi obecny przy przekazaniu samochodów  Jacek Szumski, Dyrektor ds. technicznych w firmie Budimex SA.