20 000. sztuka produkcji opuszcza zakłady produkcyjne KH-KIPPER

KH-KIPPER ma powody do świętowania. Oddaną w ubiegłym roku do użytku nową halę produkcyjną opuściła 20-tysięczna sztuka produkcji w historii firmy. Trójstronna zabudowa na 4-osiowym podwoziu już niedługo weźmie udział w corocznej imprezie MAN Trucknology Roadshow organizowanej przez centralę niemieckiego producenta. To do tzw. wielkiej siódemki trafia większość produkcji KH-KIPPER.

Przedsiębiorstwo powstało 23 lata temu jako kilkuosobowa rodzinna firma. W pierwszym roku działalności wyprodukowano zaledwie 16 wywrotek, zaś dziś roczna produkcja oscyluje w granicach 2000 sztuk. 2 zakłady produkcyjne znajdujące się w południowo-wschodniej Polsce codziennie opuszcza 10 sztuk.

Samochody z zabudowami KH-KIPPER, przyczepy, naczepy i hakowce pracują w każdej szerokości geograficznej. Od leżącego u wybrzeży Madagaskaru Mauritiusa po arktyczny Svalbard i od słonecznego Chile po mroźny Daleki Wschód Rosji. Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie. Wożą materiały niezbędne do budowy dróg, stawiają sieci energetyczne, transportują odpady komunalne, płody rolne, maszyny na lawetach. Sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Ogromne zapylenie, całodobowe cykle transportowe, a nawet ekstremalne temperatury sięgające -40 stopni to niekiedy chleb powszedni sprzętu, który powstaje pod Kielcami.

Intensywny rozwój firmy i świetne wyniki biznesowe są bez wątpienia zasługą efektywnej pracy zespołowej – podkreśla Andrzej Kamionka Prezes KH-KIPPER. – W zakładach produkcyjnych w Kajetanowie i Skarżysku-Kamiennej pracuje prawie 500 osób zaangażowanych w takie obszary jak produkcja, sprzedaż i dostawy, rozwój produktów czy administracja. W ubiegłym roku pełną parą ruszyła nowa hala montażu końcowego wraz z magazynem. Na finiszu jest budowa nowego biura. Inwestycje w infrastrukturę mają na celu zoptymalizowanie terminów dostaw do naszych klientów na całym świecie.