Wywrotka KH-KIPPER z odłączanym żurawiem HMF

Do firmy ŻEL-BET SGjednej z małopolskich firm specjalizujących się w budowie budynków mieszkalnych trafiła unikatowa wywrotka z zabudową KH-KIPPER i żurawiem HMF. Pojazd wyróżnia żuraw zamontowany na specjalnej odłączanej konsoli. Dzięki temu możliwe jest pozostawienie go na placu w przypadku niekorzystania i  uzyskanie tym samym większej ładowności.

ŻEL-BET SG zajmuje się budową jednorodzinnych i wielorodzinnych budynków mieszkalnych, obiektów usługowych, handlowych, biurowych i przemysłowych. Ponadto remontami i modernizacją obiektów i budynków oraz kompleksowym wykończeniem wnętrz.

Samochód cechuje niezwykła uniwersalność – dzięki niemu kilka pojazdów można zastąpić jednym. Niewątpliwie wywrotka może służyć do transportu materiałów budowlanych wraz z ich rozładunkiem, transporcie gabarytów, a nawet materiałów sypkich. Po odpięciu żurawia i wykorzystaniu samochodu jako wywrotki zwiększa się jego ładowność. Skrzynia z wywrotem na 3 strony wyposażona jest w lewą burtę hydrauliczną. Tylna burta posiada funkcję automatycznego otwierania wraz z pneumatyczną szuflą zsypową. Demontaż i montaż konsoli do podwozia umożliwiają sworznie blokujące oraz szybkozłącza przewodów elektrycznych i hydraulicznych żurawia.