Wywrotki na wagę złota

KH-KIPPER dostarcza swoje produkty na cały świat, w tym od kilku lat również do Północno-Zachodniej Afryki, gdzie wywrotki made in Poland są chętnie wybierane. Polska firma dostarczała już w przeszłości swoje zabudowy m. in. do takich krajów jak Nigeria, Czad, Sudan, Kongo, Senegal, Mauretania, Maroko czy Egipt.

Afryka jest niezwykle zasobnym w bogactwa naturalne kontynentem, a główną gałęzią przemysłu jest przemysł wydobywczy. Występują tutaj rudy żelaza, miedzi, niklu, manganu, antymonu, chromu, a także bogate złoża złota, srebra, platyny, uranu i diamentów. To właśnie przy transporcie rudy w kopalni złota w Ghanie będą pracowały trzy wywrotki z zabudowami KH-KIPPER. Zaprojektowaną specjalnie do cięższych zastosowań skrzynię samowyładowczą W1U wyróżnia przede wszystkim większa grubość burt oraz wzmocnione zawiasy burty tylnej.

Skrzynia tego typu to doskonałe rozwiązanie do transportu rud metali w kopalniach. Świetnie sprawdzi się również przy przewozie materiałów sypkich takich jak piasek, żwir, ziemia lub glina. Jej unikalny kształt przypominający w przekroju odwróconą literę Ω (omega) oraz pochylenie przedniej ściany zapobiegają przyleganiu materiału w czasie transportu do wnętrza skrzyni i ułatwiają jego zsypywanie się przy wyładunku. Dzięki temu po wyładunku kierowca nie musi ponownie opuszczać i podnosić skrzyni lub oczyszczać jej ręcznie. Dodatkowo zamontowany pod skrzynią elektryczny wibrator skutecznie pomaga w osuwaniu się lepkiego materiału ze skrzyni.

Tylna burta, otwierana za pomocą lin, zabezpiecza urobek przed wysypaniem przy jeździe po nierównym terenie. Takie rozwiązanie stosowane jest głównie w wywrotkach pracujących w kopalniach. Pozwala na większe otwarcie burty tylnej, a dzięki dużemu prześwitowi materiał skalny o większej frakcji w całości zostaje wysypany ze skrzyni. Burta na linach zapewnia także istotne bezpieczeństwo i bezawaryjność.

Przy pracy z urobkiem skalnym opony pojazdów kopalnianych podlegają nieustannemu zużyciu, w tym przez obsypujące się ze skrzyń odłamki. Aby kamienie nie wpadały między koła, KH-KIPPER wyposażył wywrotkę w specjalne noże do ich wybijania. Wydłużają one okres eksploatacji opon i ograniczają kosztowne naprawy.

Pojazd posiada także system monitorujący Hyva Smart. Zapewnia kierowcy aktualizowane w czasie rzeczywistym dane o pracy wywrotki podnosząc bezpieczeństwo i efektywność pracy.