KH-KIPPER to także energetyka

KH-KIPPER, choć kojarzy się głównie z zabudowami budowlanymi i kopalnianymi, to sprzęt wykorzystywany w budownictwie elektroenergetycznym tego producenta można zobaczyć w wielu przedsiębiorstwach energetycznych w Polsce. Ciężarówki z zabudowami i przyczepami kłonicowymi KH-KIPPER są w stanie dotrzeć w trudnodostępne miejsca, gdzie prowadzone są prace związane z budową sieci energetycznych. Właśnie jedna z takich zabudów KH-KIPPER zakupiona została ostatnio przez firmę INST-EL w ramach uzupełnienia sprzętowego zaplecza. Wywrotka posłuży do prac związanych z budową i modernizacją instalacji elektrycznych, sieci elektroenergetycznych oraz stacji transformatorowych.
 
Od 1993 roku przedsiębiorstwo INST-EL prowadzi na terenie całego kraju działalność na rzecz budownictwa ogólnego w pełnym zakresie sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych. Od razu po dostawie wywrotka rozpoczęła intensywną pracę. Na co dzień wykorzystywana jest teraz do przewozu słupów energetycznych, transformatorów, urządzeń elektroenergetycznych i kabli. Zabudowa wyposażona została w uchylne burty, dzięki czemu pojazd posłuży również do transportu materiałów sypkich, np. piasku.
 
Wywrotkę wyposażono we wspomaganie sprężynowe ułatwiające otwieranie i zamykanie burt bocznych przy użyciu minimalnej siły przez kierowcę. Po demontażu burt i słupków tylnych istnieje możliwość adaptacji i wykorzystania jako platforma. Za kabiną zamontowano żuraw hydrauliczny o udźwigu umożliwiającym stawianie betonowych słupów energetycznych.
Zamontowane w podłodze uchwyty transportowe pozwalają bezpiecznie przewozić różnego rodzaju ładunki takie jak palety, beczki czy dodatkowy osprzęt do żurawia.

Galeria